Před pár dny proběhl Kemp házenkářských nadějí v Nymburce. Ten byl určen pro starší žačky, ze kterých by měly vyrůst budoucí dorostenecké reprezentantky. 

Kemp probíhal od středy do soboty. Trenéři na něm vytvořili několik skupin, například levaček, nejvyšších či nejnižších hráček. Na různých stanovištích na nich vždy dohlíželi dva trenéři, kteří sledoval i jejich dynamiku či koordinaci pohybu. 

Nakonec vznikly čtyři týmy – dva Elite a dva Super, které si proti sobě na závěr kempu zahrály. „Taky se poskládalo pět nahodilých výběrů, které mezi sebou hrály jednou čtyřicet minut,” řekl trenér výběrového družstva Moravskoslezského kraje Jaroslav Kalous z Bohumína. 

Náš kraj reprezentovaly v Nymburce Eliška Vaňková, Eliška Kavuloková a Julie Wysegladová z Poruby, na kemp vyrazila i Adéla Kaletová Bohumína, která se dostala dokonce do elitního výběru. „Dveře má však otevřené každý. Je na hráčkách, jak se k tomu postaví a jak na sobě budou pracovat,” uvedl Kalous. 

Starší žačky, které se v Nymburce potkaly, vytvoří základ příští dorostenecké reprezentace. „Podobný kemp bude ještě v listopadu, jeden pro Moravu a druhý pro Čechy. Pak se vytvoří reprezentační výběr,” dodal Kalous. 

Tvorba webových stránek: Webklient