Dívčí krajský výběr Moravskoslezského kraje vstoupil do sezony s novými trenéry. Na jeho lavičku se postavili bohumínský Jaroslav Kalous a Radek Jurča z Poruby. 

Minulý týden proběhlo v Novém Jičíně premiérové setkání nově se tvořícího krajského týmu dívek. „Zatím to bylo spíše informativní. Všechny kluby nám poslaly své talentované hráčky, přijeli i pan Trtík s paní Zeleňakovou,” uvedl trenér Jaroslav Kalous.

Osu týmu tvoří hráčky z Bohumína a Poruby, na sraz však dorazily taky házenkářky z Hrabůvky nebo Nového Jičína. „Chceme dát šanci všem. Příští trénink povedeme zase jiným způsobem, ať holky vidíme koordinačně, rychlostně, ve střelbě nebo přihrávkách,” prozradil Kalous, který talentované házenkářky sledoval i během středeční kvalifikace Československopolské ligy.

Tým, který se tvoří, nabízí hodně zajímavý potenciál. „Chceme stavět na kolektivním pojetí. Budeme hrát rychlou házenou s rychlým přechodem do útoku,” prozradil Kalous.

Krajskému dívčímu týmu navíc bude pomáhat i Martin Galia, který bude mít na starost speciální kempy pro brankářky. „Jsem moc rád, že jsme se domluvili. Našim gólmankám to hodně pomůže,” pochvaluje si Kalous.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient