Šestnáctiletý David Pavlišinec, který hrál v minulé sezoně za Polanku a za Ostravu, je sportovně velmi nadaný. Daří se mu v atletice i na házenkářském poli.

Kromě házené se věnujete také atletice. Kdy jste se k ní dostal?

Atletiku jsem začal dělat už před házenou, tedy v mých pěti letech.

Jak se vám v atletice daří? Jakých jste už dosáhl úspěchů?

V atletice se mi celkem daří. Minulý rok jsem na mistrovství České republiky obsadil páté místo v hodu oštěpem a na mistrovství Moravy a Slezska jsem byl druhý v běhu na 300 metrů. Tím jsem se taky dostal na republikový šampionát.

Který sport je náročnější? Čemu musíte věnovat více času?

Oba sporty jsou náročné, nejde přímo říct, který z nich je náročnější. Snažím se oba sporty dělat co nejlépe, takže s tím musím skloubit i můj tréninkový plán. Z tréninků házené, které navštěvuji častěji, čerpám svou všeobecnou kondici. Tu pak využívám v atletice. V trénincích atletiky se věnuji hlavně technice vrhačských disciplín.

Máte nějaký sport na prvním místě, nebo je řadíte vedle sebe?

Rozhodně si obou sportů vážím stejně a řadím je vedle sebe. Atletika doplňuje házenou a naopak, oba sporty mi pomáhají zlepšit se v tom druhém.

Kdy se budete muset pro jeden ze sportů rozhodnout? A už víte, jaký si vyberete?

Nevím, kdy se budu muset rozhodnout. Bude pro mě těžké si vybrat.

Dá se najít něco, co mají oba sporty společného?

Určitě, atletika je jedna z nejlepších možností, jak se na házenou připravit. Házená a atletika je postavena na principech hoď-skoč-běž.

Máte čas ještě na něco jiného? Máte i jiné koníčky?

Samozřejmě sem tam se nějaký ten čas najde. Vždy si ho cením. Když mám volno, tak si rád jdu zaplavat, nebo si zajdu na výšlap.

Jak jste trávil léto?

Už od začátku července jsem začal s přípravou na sezonu, skoro každý den jsem měl dvoufázové tréninky. Snažil jsem se co nejlépe připravit na sezonu, abych mohl podat dobré výkony.

V minulé sezoně jste hrál za oba dorosty Ostravy i starší dorostence Polanky. Jak moc to bylo náročné?

Kdybych hrál pouze za jedno družstvo, rozhodně by to bylo pohodlnější, ale díky tomu, že jsem mohl hrát dohromady za tři týmy, jsem si sezonu více užil a získal jsem více herních zkušeností.

Do sbírky jste přidal další medaili. Máte z ní velkou radost?

Ano, mám z ní velkou radost. A to i přesto, že jsem k ní přispěl malou mírou.

Jaké máte házenkářské sny?

Můj házenkářský sen je dostat se do německé Bundesligy.

Tvorba webových stránek: Webklient