V Bohumíně proběhl mezinárodní turnaj mladších dorostenek, kterého se zúčastnil i krajský výběr starších žaček Moravskoslezského kraje. A ten se v silné konkurenci rozhodně neztratil.

Kromě českcýh týmů se turnaje v Bohumíně zúčastnil taky slovenský Prešov s Čadcou a polské Zabrze a Zory. Z výhry se nakonec radoval Prešov, Bohumín byl třetí a krajský tým Moravskoslezského kraje skončil pátý.

„Některé naše hráčky byly i o tři roky mladší. Chtěli jsme, aby se tým sehrál, taky jsme pracovali na kolektivu, což se nám povedlo. Během turnaje jsme s holkami mluvili a poznali jsme jejich mentalitu i mimo palubovky,” řekl jeden z krajských trenérů Jaroslav Kalous.

Krajský výběr sice většinu zápasů prohrál, pokaždé ale po vyrovnaném boji. A taky dokázal porazit slovenskou Čadcu. „Povedlo se nám poskládat dobrý tým, který táhl za jeden provaz. Holky bojovaly v každém zápase až do úplného konce. Nešlo o výsledky, ale o předvedenou hru, bojovnost a nasazení, což splnilo účel,” potěšilo Kalouse.

Tým Moravskoslezského kraje tvoří hráčky z Poruby a Bohumína. „Kostru týmu už máme hotovou. Během ledna bychom rádi doplnili ještě jednu brankářku,” prozradil Kalous.

Výběr starších žaček se v konkurenci starších házenkářek neztratil, ještě ho ale čeká hodně práce. „Hlavně na rychlém přechodu do útoku, chceme hrát rychlou házenou. Holkám proti starším soupeřkám chybělo i sebevědomí při zakončení, neproskakovaly do připravených mezer, jsou to však maličkosti, které se dají rychle odbourat. Taky chceme, aby brankářky házely přímo trháky pro co nejrychlejší přechod, je to otázka spolupráce s oddíly, chceme s nimi pracovat,” uzavřel Kalous.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient