Mladé házenkářky Hrabůvky a Havířova uspěly ve slovinském Koperu. Z mezinárodního Eurofestu domů přivezly medaile.

Už před odjezdem se tyto týmy netajily ambicemi na medailové pozice. „Děvčata na sobě po celý rok tvrdě
pracovala. Po úspěšné sezoně a turnajích v České republice se holky těšily na tuto mezinárodní akci,“ uvedl hlavní trenér a předseda oddílu Tomáš Bárta.

Mladší žačky ve skupině ani jednou neprohrály a nechaly za sebou týmy ze Slovinska, Srbska, Francie i Kutnou Horu. Minižačky odehrály skupinu společně se Srbkami, Slovinkami, hráčkami z Tchaj-wanu, Belgie, Polska a Rakouska.

Oba týmy došly do semifinále. Mladší žačky v něm v závěru prohrály o jediný gól s týmem Plzně, minižačky nestačily na Tchaj-wan. „Ten byl výborný, nad naše síly. Zvítězil o šest branek,“ řekl Bárta.

Souboje o bronz už oba týmy zvládly. „I za vydatné podpory rodičů a přátel. Z bronzů máme radost, zápasy nebyly vůbec lehké a pro hráčky byly v mnohém zkouškou odolnosti, výdrže, ale i soudržnosti a party,“ prohlásil Bárta. „Naše hráčky sbírají a dostávají také kontakty a ocenění od svých soupeřek, což je mnohdy úplně nejvyšší odměnou v podobě navázaných nových přátelství,“ dodal.

Turnaj absolvovaly všechny hráčky obou týmů. „Byla to zábava, relax u moře, plavání. Všechna děvčata jsme dovezli rodičům ve zdraví zpátky. Máme naordinované volno a už se těšíme na novou sezonu, soupeřky, ale také na dřinu, slzy, smích a hezké chvíle v partě výborných děvčat a rodičů, kteří je podporují. Poděkování patří také trenérům a funkcionářům, kteří si na tyto aktivity berou vlastní volna, dovolené a mají velkou zodpovědnost za komplexní průběhy veškerých aktivit,“ uzavřel Bárta.

Tvorba webových stránek: Webklient