V minulých dnech pokračovaly boje v Chance Extralize i dámské MOL Lize. Jak dopadly týmy z našeho kraje?

Házenkáři Frýdku-Místku chtěli navázal na výhru z úvodního kola, doma ale nestačili na Duklu. Pražané vedli v poločase o tři branky, na začátku druhé půle ale domácí zabrali a skóre otočili ve svůj prospěch. Závěr utkání ovšem lépe zvládli Pražané, kteří vyhráli 34:32. „Neproměněné šance a individuální chyby v obraně i v útoku nás nakonec stály vítězství a dva body,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo. Nejlepším střelcem domácího týmu byl sedmigólový Zbránek.

První body naopak získali házenkáři z Kopřivnice, kteří doma porazili Maloměřice. Ještě v poločase byl přitom stav nerozhodný, po změně stran dal ale tým z města Tatry osm branek v řadě a vypracoval si rozhodující náskok. Kopřivnice vyhrála i díky osmi trefám Polcara 34:26.

Vyhrála i Karviná, která navázala na vítězství se Strakonicemi a zvítězila 30:26 v Jičíně. Ten ale nedal svou kůži zadarmo a favorizovaný Baník hodně trápil. „Výkon od nás nebyl úplně ideální, ale je to teprve druhé kolo a myslím si, že vrchol teprve přijde. Chtěl bych pogratulovat Jičínu, protože je vidět, že velmi dobře pracují s mládeží a mladými hráči,“ prohlásil hostující Martin Galia.

Naopak stále bez vítězství jsou házenkářky Poruby, které ve druhém kole prohrály v Michalovcích. Slovenský tým vedl v poločase o pět branek, po změně stran ale hráčky Poruby začaly ztrátu stahovat. Na body ovšem nakonec nedosáhly, a i přes deset branek Farářově prohrály 26:29. „I přes porážku si naše hráčky zaslouží pochvalu, protože se rvaly až do posledního hvizdu,“ dodal trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Tvorba webových stránek: Webklient