O víkendu pokračovala dalším kolem házenkářská Chance Extraliga. Ta k sobě svedla i Karvinou s Kopřivnicí.

Karviná byla v derby s Kopřivnicí favoritem, hosté ale nedali svou kůži lacino. Hosté dokonce vstoupili do utkání lépe a vypracovali si dvougólový náskok, ten Baník ale stáhl a v poločase vedl o šest branek.

Po přestávce se hrála vyrovnaná házená, domácí už si ale svůj náskok vzít nenechali a vyhráli 35:28. „Ještě patnáct minut do konce nebylo naše vítězství jisté. Kopřivnice kousala až do samého konce,“ řekl domácí kouč Michal Brůna, který do utkání poslal i mladé dorostence. „V prvním poločase jsme nezačali dobře, nefungovala nám vůbec defenziva. Na druhé straně jsme něco neproměnili a z toho vyplynulo 21 gólů v naší síti. Ve druhém poločase jsme obranu o něco zlepšili, ale opět jsme něco neproměnili a ke konci nám už docházely síly. Máme úzký kádr a oproti Karviné určitě i méně natrénováno,“ dodal trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

V akci byli taky házenkáři Frýdku-Místku, kteří potvrdili formu z posledních zápasů a vyhráli už čtvrté utkání v řadě. V Hranicích zvítězili 31:20, i když o poločase vedli jen o gól. „O přestávce jsem kluky nabádal k tomu, aby věřili našemu systému a byli trpěliví. Po změně stran jsme perfektně bránili. Inkasovali jsme jen devět branek, z toho dvě ze sedmiček. To o něčem svědčí,“ prohlásil kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Tvorba webových stránek: Webklient