Karviná v pátek odehrála derby na půdě Frýdku-Místku. Baník zvládl dramatickou koncovku a vyhrál o dvě branky – i díky devítigólovému příspěvku Jana Sobola, který se stal naším Hráčem kola. 

Sedmatřicetiletý Jan Sobol se letos vrátil do Karviné po dlouhých letech, během nichž hrával ve Francii, Makedonii, Polsku a na Slovensku. Bývalý reprezentační křídelník se ihned zařadil mezi opory Baníku a v pátek ve Frýdku-Místku střelecky explodoval. Dal devět branek a i díky němu Karviná vyhrála 26:24.

„Já jsem takový typ, že spokojený nejsem nikdy. Byly tam i chyby, člověk se může pořád zlepšovat, ale je pravda, že to byl můj nejlepší zápas po návratu,” řekl.

Karviná po prvním poločase vedla o pět branek, derby ale nakonec nabídlo pořádné drama. „Ve druhém poločase jsme na začátku udělali nějaké taktické chyby a Frýdek-Místek se dostal zpátky do zápasu. Hnalo je skvělé publikum, ale my jsme měli celý zápas pod kontrolou. Taky nás držel skvělý gólman a závěr jsme velmi dobře zvládli technicky,” prohlásil zkušený křídelník.

Šlágr kola doprovázela také parádní kulisa, o kterou se postarali fanoušci obou táborů. „Myslím, že to bylo derby, jak se patří. Přijelo plno karvinských fanoušků a hala byla plná. Jen je škoda, že takovou atmosféru nemají všechny zápasy,” uvedl Sobol, který se po návratu na domácí palubovky rozkoukal hodně rychle. „Musím říct, že už jsem si docela zvykl. Na křídle se točíme s Denisem Harabišem, cítím se dobře a ta porce zápasů je mému věku adekvátní,” dodal.

Karviná zatím jede. Neztratila ani bod a znovu patří mezi hlavní aspiranty na titul. „Myslím, že se všechno rozhodne v play-off. Záleží, jaká bude forma, jak na tom kdo bude se zraněním. My jsme s Plzní hlavním favoritem, ale uvidíme, jak to celé dopadne,” uzavřel Sobol.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient