Mládežnické soutěže jsou opět v plném proudu. Hvězdou uplynulého týdne jsme vyhlásili čtrnáctiletého Šimona Babjara z týmu starších žáků Frýdku-Místku.

Starší žáci z Frýdku-Místku během uplynulého víkendu porazili Polanku (23:10) i Ostravu (26:15). „Věřil jsem, že vyhrajeme. Podle mě jsme lepším týmem. Více nás potrápil zápas s Ostravou, ve kterém jsme si pokazili začátek,“ řekl Šimon Babjar, který v obou duelech nasázel dohromady 12 branek. „Jsem spokojený. Myslím, že mám formu. Doufám, že se mi takto bude dařit i nadále,“ usmál se.

Frýdku-Místku se v letošním roce daří i v Žákovské lize. „Hráli jsme dobře, ale myslím, že jsme mohli získat ještě více bodů,“ uvedl Šimon, který si před rokem zahrál v krajském výběru na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouckém kraji, ze které si přivezl bronzovou medaili. „Byl to skvělý zážitek, na který nikdy nezapomenu. Herně i mimo hřiště. Šlo poznat, že jsme na olympiádě,“ vzpomíná.

Ve výběrovém týmu Moravskoslezského kraje čtrnáctiletý Šimon nastupuje i letos. „Za výběr hraju rád. Výkonnostně mě posouvá dopředu. Letos nás čeká turnaj krajských týmů, snad zase skončíme na bedně s medailí,“ věří.

Za krajský tým už Šimon, jehož vzorem je Mikkel Hansen, nastupuje, jednou by se však rád dostal i do dospělé české reprezentace. „Taky bych to rád dotáhl do nějakého dobrého klubu,“ přeje si.

Tvorba webových stránek: Webklient