Dívčí výběr Moravskoslezského kraje jel na Turnaj krajských týmů do Zlína a Otrokovic bojovat o medaile. Přišel ale o několik důležitých hráček a skončil osmý.

Dívčí výběr vstoupil do turnaje skvěle a v prvním utkání porazil 19:12 Olomoucký kraj. „Jenže potom nám z rodinných důvodů musely odjet dvě hráčky. Na turnaj s námi ze zdravotních důvodů ani neodjely další dvě nominované holky,“ řekl trenér moravskoslezského výběru Jaroslav Kalous.

V dalším utkání Moravskoslezský kraj prohrál 12:15 s domácím Zlínským krajem. V sobotu nestačil na Ústecký kraj (14:21) a Plzeňský kraj (12:19). „Ve třetím duelu si naše pivotka zlomila dva prsty a třetí si naštípla. Musela do nemocnice, kde jí rovnali malíček. Dostala sádru. Museli jsme proto převléct i jednu brankářku, abychom mohli střídat,“ dodal Kalous.

Náš tým se rval statečně a vybojoval remízu 13:13 s Vysočinou. „V prvním poločase jsme hráli vyrovnaně proti všem, jenže pak nám začaly docházet síly,“ okomentoval trenér Kalous.

V nedělním duelu o sedmé místo prohrál náš výběr 12:23 s Karlovarským krajem a skončil osmý. „Měli jsme ambice získat medaili, ale přesto jsem na tým hrdý. Holky bojovaly do posledních minut. Nejen ony, ale i já, si uvědomily, že musíme ještě více pracovat. Nesmíme usnout na vavřínech, příští rok to bude ještě lepší,“ prohlásil Kalous, kterému udělal velkou radost také bronzový úspěch chlapeckého výběru v Liberci. „Chtěl bych jim touto cestou moc pogratulovat,“ uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient