Házenkářskou jedničkou v Karviné je extraligový Baník. V tradičním házenkářském slezském městě ale působí i druholigový oddíl MHK Karviná, s jehož předsedou Marianem Zielinou jsme si na přelomu roku popovídali. 

Loňský rok byl náročný, souhlasíte? 

Rok 2021 se hodnotí těžko. Loňská sezona se opět nedohrála a covid bohužel zasáhl i do té letošní. Naštěstí se stihla odehrát drtivá většina podzimní části soutěže a doufáme, že se na jaře bude pokračovat. Kromě covidu a různých zranění do soutěže zasáhla i povinnost očkování. Takže z tohoto pohledu byl rok 2021 těžký a jsme rádi, že je za námi. 

Co vám loni udělalo největší radost?

Tato otázka trošku koresponduje s tou první. Jelikož se toho moc neodehrálo, tak z našeho pohledu toho není moc, na co být pyšní. Snad jen to, že i přes tolik zranění, která nás postihla, jsme v této sezoně dokázali po podzimní části udržet třetí místo v tabulce. Za zmínku stojí taky účast v domácím poháru, kde se nám historicky docela daří. Letos jsme skončili ve třetím kole, ve kterém jsme narazili na extraligovou Kopřivnici a hlavně v prvním poločase jsme jim byli rovnocenným partnerem.  

Jaké cíle máte pro tento rok? 

V tomto roce samozřejmě chceme dokončit sezonu na prvním místě. Do sezony a celkově do každého zápasu jdeme s jednoznačným cílem vyhrát. 

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?  

Určitě bychom chtěli všem poděkovat, že nás chodí pravidelně podporovat, čehož si opravdu vážíme. Dále nejenom jim, ale všem lidem v házenkářském prostředí, přejeme hodně zdraví. 

Tvorba webových stránek: Webklient