Prázdniny jsou minulostí, nová házenkářská sezona se zase rozbíhá naplno. Odstartovala Chance Extraliga i Mol Liga.

Jeden ze šlágrů úvodního extraligového kola se postaral zápas Zubří a Kopřivnice. Hosté v utkání ani jednou nevedli, v závěru sahali po bodu. Vyhrocené utkání, které nabídlo tři červené karty, však nakonec rozhodla poslední sedmička, díky které Valaši vyhráli 26:25.

Dramatický vstup do sezony za sebou mají také házenkáři Frýdku-Místku. Ti však bitvu v Maloměřicích zvládli a zvítězili 28:27. „Dneska jsme chtěli zápas rozhodnout dřív. Bylo to typické první soutěžní utkání. Vůbec jsme nehráli naši hru, vůbec jsme nehráli to, co jsme chtěli hrát. Tím ale nechci snižovat výkon Maloměřic. Naopak. Ohromně nám to ztížily. Za bojovnost a za to, jak hrály, si možná i bod za remízu zasloužily,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

V jasnou exhibici se pak proměnilo utkání Karviné se Strakonicemi. Baník od začátku dominoval, v poločase vedl 21:6 a nakonec si došel pro pohodovou výhru 32:14. „Slušný první poločas z naší strany a výborný výkon brankáře Mokroše. Ve druhém poločase jsme však nenavázali na naši dobrou obranu z úvodní půle a soupeř nám nasázel více gólů, než bych si představoval,“ řekl karvinský kouč Michal Brůna.

Vstup do sezony za sebou mají také házenkářky Poruby, které doma přivítaly favorizovaný Most. První půle byla vyrovnaná a Most v poločase vedl jen o dvě branky, po změně stran se ujala vedení Poruba, hostující hráčky ale zabraly a v závěrečné dvacetiminutovce zvrátily výsledek na svou stranu. Baník nakonec vyhrál 30:22.

Foto: Handball Club Zubří

Tvorba webových stránek: Webklient