Během uplynulého víkendu pokračovala ženská MOL Liga i mužská extraliga. Do té ale z krajských týmů zasáhla jen Karviná. 

Baník je zatím stoprocentní, v posledním utkání se ale nečekaně natrápil. Karviná doma přivítala Brno a po první půli vedla o sedm branek. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl zápas zkomplikovat, hosté ale ve druhé půli zadělali na pořádné drama a Karviná nakonec vyválčila těsnou výhru 28:27

Brno v závěru hrálo dokonce ve třech, přesto Karvinou trápilo. I díky skvělému výkonu hostující gólmana. „Pšenicovi gratuluji k výkonu v Karviné. Mí svěřenci z něj udělali reprezentanta. Ani z vyložených šancí jsme mu nebyli ve druhém poločase schopni dát gól. Nakonec z vyhraného zápasu bylo skoro drama,” prohlásil karvinský kouč Michal Brůna. 

Frýdek-Místek měl o víkendu volno a extraligu nehrála ani Kopřivnice, která se po dlouhých 26 letech vrátila do pohárové Evropy. Tým z města Tatry narazil na islandský mančaft Selfoss, se kterým Kopřivnice sehrála oba zápasy doma. V tom prvním Islanďané vyhráli 31:25 a po následné remíze 28:28 postoupili dál. 

V akci byly také házenkářky Poruby, ty však podruhé v řadě prohrály. Tentokrát v Plzni, která zvítězila 28:17. „Až na začátek zápasu jsme dnes tahali za kratší konec. Velký problém nám dělala důrazná obrana a výborná brankářka soupeře. V první polovině druhého poločasu jsme se ještě zlepšenou obranou dostali do několika brejků, ale obdobně jako v prvním poločase jsme opět ztroskotali na brankářce Plzně,” prohlásil trenér Poruby Aleš Trojka. 

Foto: KH Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient