Po povedené zastávce v Ostravě se Léto s házenou vrátí ještě jednou na území našeho kraje. Tentokrát do Nového Jičína.

Léto s házenou je jedním z projektů, jehož hlavním cílem je přiblížit házenou sportovním fanouškům i novým házenkářům. „Chceme ukázat, že opravdu všichni jsme házenkáři a můžeme se házené věnovat. Přijdeme s házenou přímo za dětmi na koupaliště a ukážeme jim kouzlo našeho sportu. Děti si užijí zábavný program, můžou si zasoutěžit o zajímavé ceny spojené s létem, sportem a házenou a to přímo u vody,“ říká o akci, která týden co týden brázdí místa napříč republikou předseda České házené Ondřej Zdráhala.

Letní házenkářská show už zavítala do Ostravy, ve které se akce povedla na jedničku. A v neděli Léto s házenou proběhne taky u venkovního bazénu v Novém Jičíně. „Chceme přilákat děti a taky chceme zviditelnit házenou. Tak jsme se dali dohromady s Kopřivnicí a rozhodli jsme se, že akci uspořádáme společně,” prozradil předseda oddílu Handball club Nový Jičín Petr Jaroň.

Organizátoři si pro všechny návštěvníky připravili zajímavé soutěže, upomínkové předměty a taky podpisové kartičky. „Na akci dorazí i někteří extraligoví házenkáři z Kopřivnice. Ukáže se u nás i současný reprezentační trenér Rastislav Trtík,” dodal Jaroň.

Akce, která v Novém Jičíně proběhne v neděli, bude cílena převážně na širší veřejnost. „Doufáme, že nalákáme nějaké nové zájemce o házenou. V Novém Jičíně je sportů hodně a my chceme, aby děti věděly, že je tady i házená. Snad nám bude přát i počasí,” doufá Petr Jaroň.

Tvorba webových stránek: Webklient