Výběrový tým chlapců Moravskoslezského kraje vybojoval na Turnaji krajských týmů v Liberci třetí místo. K oporám týmu patřil kopřivnický brankář Šimon Knesl, který získal bronz i na loňské mládežnické olympiádě.

Na Turnaji krajských týmů jste získali bronz. Máte radost, nebo jste chtěli víc?

Z letošního bronzu máme určitě radost, jelikož po dvou nepovedených zápasech ve skupině jsme se málem neprobojovali ani do závěrečných bojů o medaile. Přesto si myslím, že jsme měli na to, abychom celý turnaj vyhráli. 

Co vám chybělo v semifinále na to, abyste postoupili?

Řekl bych, že v semifinále jsme podali docela dobrý týmový výkon. Bohužel nám na konci zápasu odpadla koncovka a chyběl nějaký důležitý zákrok od brankáře. 

Krátce před koncem jste ještě vedli, co vás pak zlomilo?

Udělali jsme pár chyb a asi polovinu druhého poločasu jsme kvůli vyloučení hráli v pěti hráčích, což si v hracím čase dvakrát 15 minut nemůžeme dovolit. 

S Jihočeským krajem jste prohráli dvakrát. Byli o něco lepší?

Nemyslím si, že by Jihočeši bylo lepší než náš výběr. Zápas ve skupině nám nevyšel. Po čtvrtfinále s pražským výběrem jsme byli nahecovaní a začali si věřit. V semifinále jsme hráli dobře, na konci nám chybělo trošku štěstí. Takže ne, neřekl bych, že byli lepší. 

Bylo těžké najít síly na boj o bronz?

Prohra samozřejmě všechny mrzela. Každopádně jsme se rychle oklepali. Pořád jsme byli ve hře o třetí místo, takže motivace byla. V takové situaci není na únavu čas.

Nakonec máte medaili. Takže radost byla veliká?

Ano, jsme šťastní, že jsme si odvezli alespoň bronz. Navíc někteří z týmu mohou reprezentovat kraj také příští sezonu. 

Bronz jste získali i loni na olympiádě. Který ten turnaj byl těžší?

Upřímně nedokážu říct, který turnaj byl těžší. Každý turnaj byl jiný a v odlišné sestavě.

Byl letošní tým hodně silný? Měli jste dobrou partu?

Měli jsme určitě kvalitu. Navíc jsme postupně byli lepší a lepší parta, což se na závěrečném turnaji určitě projevilo. Pomohlo nám také dvoudenní soustředění v Polance, pár dnů před turnajem. 

Co vás čeká v dalších týdnech a měsících?

Teď nás s výběrem čeká zhruba dvouměsíční zápasová pauza. Poté je naplánována asi poslední akce s ročníkem 2008 – turnaj V4 v Maďarsku. A co se mě týče, tak od 4. do 9. července jedu s Kopřivnicí na Eurofest do slovinského Koperu. 

Jaké budou vaše další házenkářské kroky?

V létě si dám pauzu před letní přípravou. V žácích končím a přesouvám se do mladšího dorostu.

Tvorba webových stránek: Webklient