Na Eurofest do slovinského Koperu vyrazili také házenkáři z Karviné. Mladší žáci Baníku na turnaji vybojovali čtvrté místo.

Házenkáři z Karviné vyrazili do Slovinska už o den dříve. Stihli tak výlet do města Piran a nachystali se na velký mezinárodní turnaj. „Slovinsko je nádherná země. Turnaj byl skvěle organizovaný, odehráli jsme kvalitní zápasy a poznali mezinárodní konfrontaci,“ uvedl trenér karvinských mladších žáků Jan Sobol.

Karvinští házenkáři ve skupině neztratili ani jeden bod. Ve čtvrtfinále porazili silný tým ze Slovinska, pak ale dvakrát padli a skončili čtvrtí. „Semifinále a zápas o třetí místo, to pro nás bylo takové Final Four házenkářské Ligy mistrů mladších žáků. Byla to úplně jiná úroveň, rychlostně i házenkářsky. Neměli jsme šanci, ale zahráli si všechni. Čtvrté místo je krásné, veliký úspěch,“ pochválil Sobol své svěřence.

Házenkáři z Karviné si turnaj v Koperu užili. „Město žilo. Byl tam průvod, diskotéka, kluci měli i rozchod a užili si trochu volnosti. Poznali taky spoustu nových kamarádů,“ řekl Jan Sobol, který si sám odváží spoustu zážitků. „Koper vedl Uros Rapotec. Dříve jsem proti němu hrával, teď jsme se potkali jako trenéři. Bylo to moc milé setkání. Povedlo se mi navázat spoustu nových kontaktů s týmy ze Slovinska a Francie, je tam možnost další spolupráce. Jen takové turnaje a zápasy nás totiž budou posouvat dál,“ uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient