Je to tady! Už v sobotu odstartuje nový ročník házenkářské extraligy. Do akce jdou taky týmy Frýdku-Místku, Kopřivnice a Karviné.

Extraligové zlato bude obhajovat Plzeň, která v poslední finálové sérii udolala po boji Karvinou. Ta by se letos chtěla, i s navrátilcem Janem Sobolem, dostat až na úplný vrchol.

Další posilou Karviné je Patrik Fulnek, který ještě loni hrával za Kopřivnici. A právě ve městě Tatry Baník v sobotu odstartuje svou letošní extraligovou pouť. „Kopřivnice je pro nás před prvním kolem dost neznámá. Posílila o tři zahraniční hráče, kteří by podle našich informací měli být rozdíloví hráči extraligy. Nechceme určitě nic podcenit, soustředíme se hlavně na sebe, abychom dobře vykročili do nové sezony,“ uvedl karvinský kouč Michal Brůna.

Plní očekávání jsou také v Kopřivnici. „Doplňovali jsme kádr a bylo to komplikované s vízy, neměli jsme pak tolik času na přípravu a jsme trošku v handicapu, ale opět věříme, že přijde vyprodaná hala a my budeme schopni podat co nejlepší výkon. Uvidíme, jestli to bude stačit na body. Kompletní mančaft budeme mít až po utkání s Karvinou, kdy nám dorazí egyptský brankář Mohamed Ibrahim, kterého jsme museli angažovat kvůli zranění Petra Chalupy,” prozradil trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Frýdek-Místek míří do Lovosic

Hodně těžký vstup do sezony čeká házenkáře Frýdku-Místku, kteří míří na zimní stadion do Lovosic. „Když vidím, jak ostatní družstva posilují, předpokládám, že příští sezona bude ještě vyrovnanější, než ta předešlá. Žádný soupeř nebude jednoduchý. Každopádně se chceme soustředit na naše výkony. Hlavním cílem je postoupit do play-off, a sice z co nejlepšího místa,“ hlásí před začátkem sezony trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient