Dvacetiletý Šimon Siročák prožil skvělý rok. Zahrál si extraligu za Karvinou i Hranice. Zároveň působil ve své Polance, se kterou oslavil postup do první ligy. A teď je před ním další výzva – mise v extraligové Kopřivnici.

Loni jste hrál extraligu za Karvinou a Hranice, taky druhou ligu za Polanku a pak baráž. Jaký to byl rok?

Troufl bych si říct, že se jednalo o můj zatím házenkářsky nejúspěšnější ročník. Jak už díky první sezoně v extralize, tak díky historické výhře v baráži a postupu do první ligy s Polankou.

Jak moc dopředu vás posunulo angažmá v Karviné?

Angažmá v Karviné jsem si opravdu užil a jsem vděčný za zkušenosti, které jsem od hráčů a trenéra Michala Bruny dostal. Tyto zkušenosti využívám dodnes. Kde mužů, tam se je snažím předat.

A co vám daly záchranářské boje v Hranicích?

Určitě jsem ztratil počáteční nervozitu a dodal si odvahu, jelikož jsem v Hranicích nastupoval do každého zápasu. To mi vyhovovalo a byl jsem rád za prostor, který jsem dostal.

S Polankou jste oslavili postup do první ligy. Jak jste si to užívali?

Celkově jsem si oba barážové zápasy velmi užíval, jelikož jsem takto důležité duely nikdy nehrál. Poslední domácí vítězný zápas neměl chybu. Plna hala, vítězství, nadšení a euforie, na tyto vzpomínky budu ještě dlouho vzpomínat.

Teď jste v Kopřivnici. Jak se to celé událo?

Někdy na začátku dubna mě kontaktoval teď již bývalý trenér Kopřivnice Aleš Chrastina, jestli bych nechtěl příští sezonu hrát za Kopřivnici. Poté jsem se sešli ještě s předsedou klubu, Jiřím Gřesem, a nebylo vcelku o čem uvazovat.

Těšíte se? Jaká bude vaše role?

Rozhodně se těším, je to další výzva. Budu se snažit ze sebe vydat maximum. A doufám, že má role bude podobná jako v Hranicích.

Povede vás Tomáš Sklenák. Těšíte se na vzájemnou spolupráci?

Určitě ano. Sám jsem zvědavý, jaké to bude, už mám za sebou nějaké tréninky a momentálně jsem maximálně spokojený.

V Kopřivnici jste na hostování, nebo na přestup?

V Kopřivnici jsem na hostování, takže se určitě ukážu i v zápasech za Polanku.

V Karviné jste sbíral zkušenosti, v Hranicích jste hrál hodně. Co vás čeká nyní?

Nyní bych chtěl zúročit své zkušenosti, které jsem během sezony nasbíral v Karviné a v Hranicích. Rád bych je aplikoval do této sezony. Věřím, že bude ještě vydařenější než ta minulá.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient