Mladší žáci Kopřivnice v sobotu obdrželi pohár za vítězství ve své soutěži. Završili tak parádní sezonu, během níž prohráli jediný zápas.

V sobotu 21. května odehráli mladší žáci Kopřivnice poslední kolo mistrovského dvojzápasu na domácí půdě proti Novému Jičínu a Karviné.

V prvním utkání kopřivničtí nastoupili proti Jičínu. „Kluci a děvče nastoupili do zápasu velmi vlažně a výkon v osobní obraně nebyl úplně podle našich představ. Vyhráli jsme sice první část 11:9, ale určitě jsme měli na mnohem větší rozdíl. Trháky však byly suverénně v naší režii a čekala nás poslední část. Tam jsme trošku pokulhávali v obraně a soupeř se stále držel na dostřel. Po pár minutách se ale obrana i útok zlepšily a zvítězili jsme 21:14,“ uvedl trenér Kopřivnice Tomáš Hývnar.

Druhý zápas tým z města Tatry odehrál proti Karviné. „Hra se zlepšila a první část jsme vyhráli 11:7. Druhá část byla opět v naší režii a gól si mohl připsat i náš brankář. Klasickou házenou si děti užívaly, předvedly téměř perfektní výkon a vyhrály 25:17,“ řekl Hývnar.

Tento den byl pro Kopřivnici výjimečný. Po zápasech se totiž kopřivničtí mladší žáci dočkali vyhlášení vítězství v celé soutěži, které už měli jisté před tímto kolem.

„Kluci a Viky celou sezonu makali a zúčastnili se mnoha turnajů. Jejich výkon se den co den zlepšoval a prvenství si určitě zaslouží. Za celou sezonu ztratili pouze dva body, hned v prvním zápase proti Frýdku, kdy jsme prohráli o jednu branku,“ komentoval Hývnar.

Oslavy prvenství pomohli připravit rodiče a fanoušci. „Ti jsou nedílnou součástí našeho týmu a patří jim za to obrovský dík. Ještě jednou chci poděkovat všem, kteří se účastnili našich zápasu a pomohli nám dosáhnout svým fanděním tohoto skvělého výsledku. V následující sezoně se naše děti rozdělí. Někteří zůstanou v mladších žácích a někteří jdou výše do starších žáků. Pevně věřím, že přízeň rodičů a fanoušků bude v následující sezoně opět tak skvělá,“ dodal Tomáš Hývnar.

Tvorba webových stránek: Webklient