Házená není jen o hráčích nebo hráčkách na palubovce, její součástí jsou také rozhodčí. I ti však musí někde začít. 

V sobotu 8. ledna příštího roku proběhne v Polance nad Odrou školení rozhodčích licence D. „Jedná se o licenci, která umožňuje pískání soutěží dětí,” uvedl předseda komise rozhodčích MSKSH Michal Vacula. 

Licence D je prvním krůčkem v kariéře rozhodčích. Zároveň ale existuje možnost udělat si licenci C, čímž sudí automaticky získají i déčko. „Školení na licenci C by mělo proběhnout na konci ledna v Zubří. Rozhodčí s touto licencí už mohou pískat i dospělé. i proto se snažíme zájemce přesvědčit, aby si udělali rovnou céčko,” řekl Vacula. 

Samozřejmě je ale možné udělat si nejprve licenci D, a až později pak i licenci C. „Někteří lidé ani neví, že mohou jít rovnou na C. Ti mladší jsou třeba opatrnější a nemaní takové sebevědomí. Zatímco déčko je půldenní záležitostí, školení na céčko už trvá dva dny,” dodal Vacula. 

Ilustrační foto: Pixabay.com

Tvorba webových stránek: Webklient