Házenkářky Sokola Karviné se před pár dny zúčastnily 2.kola ČSPL v kategorii mladších žaček, které se hrálo v Partizánském. Nejlepší brankářkou turnaje se stala třináctiletá karvinská Nikola Juřičková.

Ze čtyř zápasů jste tři prohrály, přesto jste se stala nejlepší brankářkou. Potěšilo vás to?

Ano, potěšilo mě to hodně. Vůbec jsem nemyslela na to, že bych mohla toto ocenění získat právě já. Ve chvíli, kdy jsem uslyšela své jméno, jsem se dokonce i rozplakala. Je to má první trofej v životě, která teď zdobí můj pokoj.

Jak se vám turnaj povedl?

Turnaj na Slovensku se nám povedl lépe než ten domácí v Havířově. Tehdy náš tým trápila velká marodka. Teď jsme nastoupily s nejsilnější sestavou a snažily jsme se ze sebe dostat co nejlepší výkon. Myslím si, že i přes většinu proher se s námi soupeřky zapotily. Jsem na nás pyšná.

Jak moc byl turnaj náročný?

Turnaj byl docela dost náročný, hlavně časově. Ráno jsme vyjížděly v 5:30, cesta trvala asi tři hodiny a návrat zpět byl večer ve 23 hodin. I přes ten ranní budíček jsem se snažila podat ten nejlepší výkon a chytat na 100 procent.

Je dobře, že se můžete poměřit i s týmy ze zahraničí? Jsou hodně silné?

Určitě je to dobře, protože je to skvělá příležitost nasbírat nové zkušenosti. Všechny naše soupeřky, jak ze Slovenska, tak i z Polska, jsou velice silné. Proto se na ně snažíme co nejlépe připravit a věřím, že v posledním kole v Polsku se pokusíme alespoň o remízu.

Jak vás působení v ČSPL posouvá?

Posouvá mě hlavně nabíráním nových zkušeností. Raduji se z každého chyceného gólu od takto dobrých házenkářek. Věřím, že své zkušenosti získané v ČSPL skvěle uplatním v naší Moravskoslezské lize.

Nedávno jste byla taky na Speku s Martinem Galiou. Jaké to je, když se od něj můžete učit?

Spek s Martinem byl skvělý. Je velice ochotný předávat své celoživotní zkušenosti mladým brankářům a brankářkám, což je od něj úžasné. Hned na úvod nám řekl, že se zapotíme a měl pravdu. Ovšem za ty zkušenosti to stálo.

Předal vám toho hodně?

Ano, určitě mi toho předal dost na to, abych se mohla stále zlepšovat. Pochytila jsem nové cviky na protažení, ale také nové možnosti, jak se naučit brankářský rozštěp v bráně. Martin je můj vzor už od doby, kdy jsem začala chytat v bráně.

Kam byste se s házenou jednou ráda dostala?

S házenou bych to chtěla dotáhnout určitě hodně daleko. Ale kde bude můj cíl, to zatím ještě nevím.

Jste v bráně od začátku, nebo jste dříve nastupovala i v poli?

V bráně jsem skoro od začátku. Chvíli jsem to ale zkoušela na křídle a na soustředění v srpnu 2022 jsem se dostala do brány. Náš tým neměl brankářku, a tak jsem si to chtěla zkusit. No a nakonec jsem tam zůstala, protože mě to začalo moc bavit.

Tvorba webových stránek: Webklient