Házenkářky Poruby sehrály přátelské utkání s předním polským týmem KPR Kobierzyce, který v domácí soutěži skončil třetí. Také je účastníkem Evropského poháru.

Utkání se hrálo v nedalekých Kobeřicích, kde se slavnostně otevírala nová sportovní hala. „Oslovil nás starosta Kobeřic a nabídl nám při příležitosti otevření nového sportovního areálu sehrání přípravného utkání s házenkářským týmem z jejich polského partnerského města Kobierzyce. A to se nedalo odmítnout. Kvalitní polský tým je skvělou herní prověrkou, nová hala je sen každého házenkáře a propagace házené je naši milou povinností. Takže jsme si plácli a dohodli termín. Kobeřicím tímto přeji mnoho spokojených sportovců, areál je to opravdu krásný,“ uvedl šéf Poruby Jan Zezulčík.

Z výhry se radoval polský celek, který zvítězil 39:26. „Utkání přineslo divákům krásné okamžiky, protože družstvo Kobierzyc je opravdu velice kvalitní celek. Jejich agresívní, dynamická a rychlá hra nás dokonale zaskočila. První poločas nás soupeř doslova převálcoval. Dokázal neskutečně efektivně trestat naše technické chyby a každou neproměněnou šanci. Jejich rychlý útok byl doslova smrtící. Proto není divu, že první poločas skončil vysokým vítězstvím soupeře 22:9. O přestávce jsme si vyříkali zásadní věci a připravili se na hru soupeře. Naše hráčky za druhý poločas zaslouží pochvalu. Zlepšili jsme se v úspěšnosti střelby a naše hra měla potřebnou kvalitu. Druhý poločas tak skončil remízou 17:17. Pravdou je, že jsme nešli tvrdošíjně za výsledkem a v utkání jsme prostřídali všechny hráčky. Samozřejmě toto není na omluvu hráček, ale jde stále o přípravu a my musíme získat přehled o výkonnosti hráček pro interligová utkání. Jsem rád za toto skutečně kvalitní utkání, které otevřelo oči našim mladým hráčkám. Pevně věřím, že si uvědomily jaké rezervy ještě mají a co na své hře musí zlepšit,“ řekl trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Další přátelské utkání sehrají hráčky Poruby doma, kde ve středu 9.8. přivítají od 17:30 polský celek MTS Źory.

Tvorba webových stránek: Webklient