Mládežnická házená v Suchdole udělala za poslední měsíce ohromný skok dopředu. A v rozletu pokračuje dál. Nejen o tom jsme si popovídali s vedoucí házené a předsedkyní TJ Lokomotiva Suchdol Ivou Žitníkovou.

Před pár dny jste se zúčastnili turnaje přípravky v Polance. Jak se vám turnaj líbil?

Turnaj se nám moc líbil a všichni jsme si ho užili.

Jak se vám turnaj povedl?

Byl to teprve náš druhý turnaj. Děti se učí základy hry, pravidla, orientaci na hřišti. Na tréninku je to pro ně něco úplně jiného, než když nastoupí do utkání proti soupeři. Výsledky jsem nesledovala, ale herně dělají pokroky.

Mluvili jsme spolu v létě, kam se od té doby vaše házená posunula?

Trénujeme pravidelně. I přes podzimní období, kdy byla vysoká nemocnost či karantény, nám dětí přibylo. Aktuálně jich máme kolem pětadvaceti – od předškoláků po druhou třídu. Začínají od základů. Tréninky jsou zaměřeny na všeobecnou pohybovou průpravu, rozvoj pohybových dovedností, rozvoj obratnosti, zahrnujeme prvky gymnastiky, atletiky, samozřejmě pohyb a manipulaci s míčem. Všeobecně bych řekla, že jsou holky v tomto věku šikovnější, o to větší pokroky jsou ale vidět u kluků.

Lákáte stále nové děti?

Na tréninku máme zhruba 25 dětí, ale co mě trochu mrzí, že na turnaj nás pak o víkendu jede polovina. Z důvodu covidových opatření jsme zatím neoslovovali děti z okolí. Momentálně máme velkou část z předškoláků a první třídy.

Jak se dětem daří? Zlepšují se?

Určitě se zlepšují, máme z nich radost. Hlavní je, že je to baví a „perou se“ o to, kdo půjde na hřiště.

Co všechno jste během zimy stihli? A co vás čeká během jara?

Stihli jsme, kromě pravidelných tréninků, taky vánoční trénink s rodiči, minisoustředění o jarních prázdninách a dva turnaje. Plánujeme trénovat, hrát na turnajích nebo sportovní víkend u nás, kdy chceme uspořádat další turnaj. Zastupitelstvo nám navíc schválilo financování nového hřiště. Pokud to tedy současná situace dovolí, budeme stavět.

Zatím máte v mládeži jen kategorii přípravek. Plánujete třeba v létě otevřít i další kategorie?

V těchto dnech se rozjíždí tréninky pro čtvrtou až šestou třídu ZŠ, připravují se ukázkové tréninky do hodin tělocviku. Uvidíme, jaký bude zájem. Doufáme, že se nám podaří rozjet i tuto kategorii.

Tvorba webových stránek: Webklient