Letošní Polanka Cup byl plný napínavých bojů. Ty se odehrávaly taky v kategorii mladších žáků, kterou nakonec ovládli hráči domácí Polanky nad Odrou.

Mladší žáci Polanky na turnaji ani jednou nezaváhali. Postupně porazili Zruč nad Sázavou, Kysucké Nové Mesto, Velké Meziříčí, Sokol Nové Bránice, Holešov a ve čtvrtfinále přešli přes Zlín.

V semifinále Polanka narazila na karvinský Baník, který po obrovském boji a dramatu porazila 20:19 po sedmičkách. „Už ve skupině odehráli kluci velmi dobrá utkání s konzistentním výkonem a nasazením. Precizní obranou, bojovností a týmovým duchem s podporou diváků jsme v sobotu postoupili i ze semifinále,“ pochválila své svěřence trenérka Petra Zeleňaková. „Samozřejmě, že je vždy potřeba mít na své straně i trochu štěstíčka, ale kluci mu tentokrát šli naproti a konečně všem ukázali své herní dovednosti, navíc podpořené fantastickým výkonem Jonáše Siročáka,“ usmála se trenérka.

Ve finále Polanka narazila znovu na Zruč nad Sázavou. Domácí byli i tentokrát úspěšnější, vyhráli 22:16 a došli si pro zlaté medaile. „Semifinále a finále hráli chlapci před plnými tribunami. Věřím, že tyto cenné hráčské zkušenosti z těžkých utkání dokážou využít i ve starších žácích, kam většina z nich na začátku nové sezony přechází,“ dodala Petra Zeleňaková.

Tvorba webových stránek: Webklient