Ve čtvrtek 1. června proběhne první ročník Festivalu házené. Akci, která je určená pro ostravské základní školy, pořádá Moravskoslezský krajský svaz házené ve spolupráci s Ostravskou Univerzitou.

Do tohoto projektu byly osloveny ostravské základní školy, které se v letošním školním roce zapojily do projektu Českého svazu házené Školní ligy.

„V novém areálu City Campus Ostravské univerzity jsme pro školy připravili mini turnaje rozdělené dle věkových kategorií. Školy se tak mohly registrovat buď na mináházenou, která je určena pro 3.-4. třídu, Beach Handball pro 5.třídu a taky do kategorie velké házené 6+1, která je určena pro žáky 6.tříd,“ uvedla manažerka krajského svazu házené Petra Zeleňaková

Jedná se o pilotní ročník projektu. Na ten by organizátoři chtěli navázat i v dalších letech, ve kterých plánují zapojit ještě více škol z regionu. „Velmi pozitivní je, že vedení Ostravské univerzity je ke spolupráci na tomto projektu nakloněno,“ dodal krajský trenér Rastislav Trtík

V letošním roce se do projektu zapojí deset základních škol, očekává se účast více než 270 žáků.

Tvorba webových stránek: Webklient