Házenkářky Bohumína patří k nejsilnějším oddílům Moravskoslezského kraje. Na házenkářské mapě jsou přitom teprve deset let.

Bohumín si na pátek 1. září naplánoval velkou událost. V prostorách místního zimního stadionu bude od 14 do 18 hodin slavit jubilejní desáté výročí.

U začátku klubu stál i jeho současný šéf Jaroslav Kalous, které je mimo jiné také trenérem dívčího výběru Moravskoslezského kraje. „Kdysi se tady hrálo na antuce, to už je ale strašně dávno. V Bohumíně byl z dívčích sportů jen tanec. Já jsem se však celý život věnoval házené, a tak jsem ji zkusil založit i tady,“ vzpomíná Kalous.

Házenkářský klub začínal v malé tělocvičně. „Začala nám ale chodit pravidelně parta a po roce se postavila víceúčelová hala, do které jsme se přemístili,“ dodal Kalous. Bohumínská házená každým rokem rostla a dnes má více než 120 hráček. „Nenapadlo mě, že se jednou dostaneme tak daleko. O Bohumíně se říkalo, že je městem tance. Teď má však zvuk po celé republice i házená,“ těší Kalouse.

Páteční sláva začíná ve 14 hodin. Pro děti i rodiče je připraven bohatý doprovodný program s házenkářskou tématikou. Děti budou plnit jednotlivé úkoly, za jejichž zdolání je čeká sladká odměna. Pokud zvládnou všechna stanoviště, tak na konci obdrží i upomínkové předměty.

Během celého odpoledne budou probíhat také turnaje dětí, kterých se mohou návštěvníci zúčastnit a vyzkoušet si tak, jak se hraje házená. „Chceme udělat reklamu házené. Obsadili jsme celý zimní stadion, na kterém budou tři hřiště. Chystají se turnaje v miniházené, mladších žaček a starších žaček. Dorostenky budou hrát na naší hale, těm přijedou i týmy ze Slovenska,“ prozradil Kalous. Dorazí i retro tým, který bude složený z hráček, které v Bohumíně před deseti lety začínaly. Teď si zahrají proti starším žačkám.

Celá bohumínská házená už se na svůj velký svátek těší. „Budeme rádi, když nám i nadále budou přibývat nové děti a ve starších kategoriích nám dívky ubývat nebudou. Pracujeme s nimi tak, aby se těšily za týmem a kolektivem, se kterým prožívají spoustu dobrodružství,“ řekl Kalous. Místní oddíl je otevřený všem dívkám od čtyř let.

Tvorba webových stránek: Webklient