Výběr starších žáků Moravskoslezského kraje si přivezl z Turnaje krajských týmů bronzové medaile. Navázal tak na loňský bronz z Olympiády dětí a mládeže.

Výběr trenérů Jaromíra Petřeka a Petra Mazura vstoupil do turnaje výhrou nad Královéhradeckým krajem (15:10) a vítězstvím nad domácím Libereckým krajem (17:16). V sobotu porazil Středočeský kraj (24:22), prohrál ale s Jihomoravským krajem (11:16) a Jihočeským krajem (20:24).

Moravskoslezský kraj skončil ve své skupině třetí a v boji o semifinále nastoupil proti Praze, kterou porazil 11:10. V semifinále náš tým znovu narazil na Jihočeský kraj a opět prohrál, tentokrát 12:14. „Hráli jsme dobře a ještě šest minut před koncem jsme vedli o tři góly. Jenže jsme nedali tři vyložené šance, dvakrát jsme nastřelili tyčku a soupeř to otočil,“ uvedl trenér Petřek. „Je to škoda. Ale poločas měl 15 minut, my jsme byli ve druhé půli osm minut v oslabení. Pak nám chyběly síly,“ dodal.

V boji o bronz náš výběr porazil 15:11 Ústecký kraj. „Musím kluky pochválit, jak to zvládli. Zklamání po ztraceném semifinále bylo veliké, za tři hodiny jsme hráli znovu. Kluci si s tím poradili, třetí místo je fantastické. Kluci chtěli medaili a máme ji,“ usmál se trenér Petřek.

Finále ovládl Jihočeský kraj, který porazil o gól Vysočinu. „Vždy je vám líto, když vám finále uteče. Ale my jsme chtěli hrát dobrou házenou a tu jsme hráli. Povedený výkon gradoval, šlo to nahoru. My trenéři jsme spokojení,“ uzavřel Petřek.

Tvorba webových stránek: Webklient